SVSM20_kwadracik

Nagranie letniego koncertu w Sinfonii Varsovii już na youtube!

Kto nie zawitał w tym roku w pawilonie koncertowym przy Grochowskiej 272 na Warszawskiej Pradze na koncertach organizowanych przez Sinfonię Varsovię? Jest okazja żeby to nadrobić!

„Sinfonia Varsovia swojemu miastu” to jeden z naszych ulubionych letnich festiwali. Został zainicjowany w 2001 roku przez ówczesnego dyrektora Orkiestry – wtedy jeszcze bezdomnej, krążącej między najlepszymi salami koncertowymi, a aulą Technikum Kolejowego, gdzie odbywała się codzienna praca…

Festiwal miał być prezentem orkiestry dla mieszkańców Warszawy, świętem muzyki w jej przeróżnych postaciach. Inicjatywa wpisała się na stałe w krajobraz kulturalnej stolicy i od kilku lat Sinfonia Varsovia zaprasza nas w swoje własne, praskie progi.

W roku 2020 do tradycyjnych cykli koncertów kameralnych, orkiestrowych, a także poranków familijnych dołączyła niezwykła, bliska naszemu sercu seria: Eksperymentalne Wtorki. Na scenie zagościły m.in. Ensemble Garage, Spółdzielnia Muzyczna Contemporary Ensemble czy zespół Małe Instrumenty Pawła Romańczuka.

Zapraszamy do powrotu do jednego z sierpniowych wieczorów i koncertu, w ramach którego zabrzmiało premierowo „Sea of Prism” napisane przez Rafała Ryterskiego dla Hashtag Ensemble. Warszawskie Towarzystwo Sceniczne było partnerem wydarzenia – jesteśmy z tego dumni i szalenie wdzięczni!

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *