Pod egidą WTS działał w latach 1998-2018 mieszany zespół wokalny, występujący kolejno pod nazwami: Polski Chór Jeunesses Musicales, Strussingers, Chór Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego.

Zespół powstał w 1998 roku z inicjatywy studentów Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina).

Od początku istnienia do 2006 roku dyrygentem i dyrektorem artystycznym chóru była Ewa Strusińska, w latach 2006-2008 zespół prowadziła Aleksandra Kopp, a od 2008 do 2018 kierunki artystyczne wyznaczała zespołowi Lilianna Krych.

Zespół koncertował w Warszawie i w całej Polsce. Śpiewał pod batutą takich dyrygentów jak: Jerzy Maksymiuk, Łukasz Borowicz, Marta Kluczyńska, Przemysław Zych, Jacek Boniecki, Andrzej Borzym, Harry Brasser, Jerzy Wołosiuk. Współpracował również z Włodkiem Pawlikiem. Ma w swoim dorobku wiele prawykonań utworów polskich kompozytorów współczesnych, m.in. Aleksandra Kościowa, Przemysława Zycha, Weroniki Ratusińskiej, Dariusza Przybylskiego, Kamila Staszowskiego, Magdy Grabowskiej, Rafała Janiaka.

Jednym z najbardziej wyjątkowych koncertów-performansów z udziałem zespołu była ruchowo-dźwiękowa interpretacja partytury graficznej „Treatise” Corneliusa Cardew w ramach Festiwalu Warszawska Jesień 2016. Choreografią i odtwórczynią solowej partii tanecznej była Liwia Bargieł.

W sezonie 2008/2009 chór z powodzeniem wziął udział w dwóch konkursach: XI Łódzkim Festiwalu Chóralnym Cantio Lodziensis 2008 (III miejsce) oraz w XVIII Myślenickim Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” (II miejsce). W roku 2017 zdobył III nagrodę podczas konkursu chóralnego we włoskim Chivasso.

Chór ma na swoim koncie wiele realizacji scenicznych.  W sezonie artystycznym 2004/2005 brał udział w realizacji kilku przedstawień operowych. Pierwsze z nich to „Król Pasterzy” Oskara Kolberga, wystawione w Collegium Nobilium przy warszawskiej Akademii Teatralnej (reżyseria: Jan Buchwald, kierownictwo muzyczne: Andrzej Wróbel, muzyka w wykonaniu Camerata Vistula). Drugie stanowiła operetka Johanna Straussa „Zemsta nietoperza”, której premiera odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie. Przedstawienie reżyserował Andrzej Strzelecki. Kierownictwo muzyczne objął maestro Jerzy Maksymiuk, który poprowadził orkiestrę Sinfonia Varsovia. W 2014 roku zespół WTS wziął udział w realizacji „Don Giovanniego” W.A. Mozarta w reżyserii Ryszarda Cieśli w Warszawskiej Operze Kameralnej podczas Festiwalu Mozartowskiego oraz „Bachantek” Eurypidesa w reżyserii Kamili Michalak w ramach „Sceny Młodych”, natomiast w roku 2018 wystąpił w realizacji opery „Faust” Antoniego Radziwiłła w Nieborowie pod batutą Marty Kluczyńskiej i w reżyserii Jitki Stokalskiej.

W roku 2011 gościł na deskach Harleem Philharmonie w Holandii, wykonując wraz z zaprzyjaźnionymi zespołami: COV Harleem oraz Varsoviae Regii Cantores „Pasję według św. Mateusza” Jana Sebastiana Bacha. W latach 2013 i 2014 kilkukrotnie wykonał „Pasję wg św. Jana” we współpracy m.in. Zespołem Muzyki Dawnej UMFC.

Nagrana z udziałem chóru płyta zawierająca m.in. „Kantatę do Świętej Cecylii” Franciszka Lessla, wydana przez wydawnictwo muzyczne Acte Prealable, otrzymała nominację do nagrody Fryderyka w 2000 roku.

Obecnie chór jest w zawieszeniu i czeka na kolejny rozdział swojej historii.

Przez cały czas swojego istnienia chór działał dzięki wsparciu Staromiejskiego Domu Kultury w Warszawie.