Little Thunder – możesz wspomóc niezwykły projekt!

W tym roku jako WTS jesteśmy zaangażowani w projekt stworzenia koncertu-spektaklu inspirowanego życiem, myślą i działalnością św. Katarzyny ze Sieny.

W celu realizacji tego wyjątkowego projektu, powołana została międzynarodowa grupa muzyków-aktorów pod przewodnictwem Julianny Bloodgood. Autorkami wielojęzycznego tekstu dzieła są Danielle Blackbird  badaczka kultury średniowiecza i dramaturżka oraz Julianna Bloodgood  aktorka, wokalistka i tancerka, polska rezydentka od 2009 roku. Prawykonanie utworu nastąpi 8 marca, a po nim nastąpią prezentacje we Włoszech (Siena, ew. Rzym I Sant’Antimo) .

Koncert-spektakl „Little thunder” jest efektem badań terenowych we Włoszech, ukierunkowanych na dotarcie do autentycznych źródeł wiedzy o kontekście życia świętej Katarzyny. Autorkom udało się dotrzeć nie tylko do wielu organizacji związanych z postacią świętej Katarzyny oraz do imponujących zbiorów bibliotecznych Academii Chigiana w Sienie, obejmujących wiele źródłowych materiałów muzycznych z XIV wieku, lecz również do literatury na temat muzycznego życia Sieny w tamtym czasie.

Jednak żeby spektakl był jak najgłębszy w swoim wyrazie chcielibyśmy użyć w nim – a więc kupić lub wypożyczyć kilka instrumentów (dzwonów, psałterium, duduka, bębnów). Chcielibyśmy też zaprosić do Brzezinki, gdzie spędzimy cały luty, zaprosić na warsztat prawdziwego mistrza gry na tradycyjnych bębnach (frame drumes). Wierzymy, że to doda naszej pracy zupełnie innej jakości.

Niestety zdobyte do tej pory granty nie wystarczają na ten cel. Możesz nam pomóc dosypując grosza do zbiórki, serdecznie zapraszamy i z góry dziękujemy!

https://www.indiegogo.com/projects/instruments-for-little-thunder-a-performance?fbclid=IwAR2NUPvHwnQJz_R4G5ync4He7BwnDOGCf7YbBjdbjIiIU8kPgiCQfWW9uDE#/


Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *