dzień papieski

Miłość jest najważniejsza!

Z przyjemnością zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji zbliżającego się Dnia Papieskiego. Już 14 października po mszy św. o godz. 17 w kościele św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej wykonamy utwór autorstwa młodego obiecującego kompozytora Tomasza Labunia pt. „Najważniejsza jest miłość”.

Oratorium „Najważniejsza jest miłość” powstało w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Muzykę napisał kompozytor, aranżer i dyrygent Tomasz Labuń, który posiada już bogaty dorobek kompozytorski, w tym wiele dzieł sakralnych. „Najważniejsza jest miłość”, ze względu na duży ładunek emocjonalny oraz efektowną instrumentalizację, zawsze cieszy się ciepłym przyjęciem słuchaczy.

Chórowi Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego towarzyszyć będzie klasyczny kwintet dęty Favori (flet, obój, waltornia, fagot, klarnet). W partii sopranu usłyszymy Agnieszkę Piass, a jako narrator wystąpi Grzegorz Soja. Tekst narracji, w którym wykorzystana jest poezja Papieża oraz wiersz J. Słowackiego, opracowała członkini kwintetu dętego Katarzyna Soja.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.