Mesjasz 2016

#Mesjasz’16

17 grudnia 2016 r. wzięliśmy udział w wykonaniu oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. Komisji Edukacji Narodowej 101 w Warszawie.
Koncert został zorganizowany przez Fundację o.to.ja i wsparty przez Urząd Dzielnicy Ursynów. „Mesjasz”, wykonywany w jednym z warszawskich kościołów z oddolnej inicjatywy znakomitych artystów, już na stałe wpisał się kalendarz muzyczny Adwentu.
W tym roku jedną z idei projektu było włączenie w przygotowanie arcydzieła muzyki barokowej nie tylko profesjonalnych wykonawców, ale również amatorów, chcących poprzez śpiew przygotować się do świąt Bożego Narodzenia.
Chórowi Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego oraz ursynowskiemu Chórowi Iuvenis (kierowanemu przez Jakuba Kaczmarka) towarzyszył Zespół Instrumentów Dawnych Passion Ensemble pod kierownictwem Alicji Sierpińskiej. Partie solowe zaśpiewali: Aleksandra Klimczak (sopran), Małgorzata Bartkowska (alt), Rafał Grozdew (tenor) oraz Artur Janda (bas). Fragmenty Pisma Świętego przeczytał Adam Fidusiewicz. Całością zadyrygowała Lilianna Krych.
Zapraszamy na fotorelację.

Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *