Karol Wojtyła na spływie kajakowym

I znów „Najważniejsza jest miłość”

15 października 2017 r. zainaugurowaliśmy nowy sezon chóralny, po raz kolejny wykonując oratorium ku czci Jana Pawła II „Najważniejsza jest miłość” autorstwa Tomasza Labunia. Tym razem wystąpiliśmy w Ożarowie Mazowieckim, a towarzyszył nam, jak zawsze, klasyczny kwintet dęty „Favori”. Oto fragment utworu udostępniony na stronie agencji artystycznej Sojart, organizatora wydarzenia.
Utwór, napisany na klasyczny kwintet dęty (flet, obój, waltornia, fagot, klarnet), sopran, narratora, chór oraz zestaw instrumentów perkusyjnych, m.in. wibrafon, dzwonki i dzwony rurowe, został wykonany z okazji Dnia Papieskiego i jak zawsze zapełnił wszystkie ławki w kościele. W narracji wykorzystana została poezja Papieża oraz wiersz Juliusza Słowackiego. Tekst opracowała Katarzyna Soja, a koncert poprowadził sam kompozytor, Tomasz Labuń, który jest jednocześnie dyrygentem i aranżerem, współpracującym z wieloma orkiestrami i solistami w kraju.

[fot. z książki „Najchętniej grał na bramce” Mieczysława Malińskiego, Wydawnictwo Sióstr Loretanek, Warszawa 1985, autor nieznany]
Tagi: Brak tagów

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *