„A Ceremony of Carols” na Starówce

projekt: Kamil Gorgoń

Zapraszamy na koncert świąteczny, który wykonamy w piątek 18 grudnia, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Marcina przy ul. Piwnej 9/11 na warszawskiej Starówce.

W programie: „A Ceremony of Carols” na chór i harfę Benjamina Brittena oraz „Toward the Sea III” Tōru Takemitsu. Naszym gościem specjalnym będzie duet harfowo-fletowy Fl-Ar.Art: Zofia Dowgiałło i Anna Karpowicz.

„A Ceremony of Carols” XX-wiecznego kompozytora angielskiego Benjamina Brittena to 11-częściowy cykl, wykorzystujący elementy chorału gregoriańskiego oraz poezji średniowiecznej i XVI-wiecznej. Jest to utwór niezwykle popularny, wykonywany w okresie świątecznym w kościołach i salach koncertowych na całym świecie. Jako kontrapunkt do tak znanego repertuaru proponujemy „Toward the Sea III” japońskiego kompozytora Tōru Takemitsu na harfę i flet – utwór rzadko wykonywany w Polsce i praktycznie u nas nieznany. Ciekawostką może być fakt, że został on napisany na zamówienie organizacji Greenpeace z okazji kampanii na rzecz ratowania wielorybów.

Koncert jest finansowany ze środków Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.