5

WTS na salonach

Trwają przygotowania do adwentowego koncertu w ramach projektu Mokotowskie Salony Muzyczne, który wraca do tradycji domowego muzykowania. A tymczasem przedstawiamy relację ze spotkania listopadowego!

Pierwszy koncert projektu miał miejsce przy ul. Balonowej 17 u niezwykle gościnnych Państwa Jasiewiczów. Goście przybyli licznie i bawili się świetnie! Co było grane? „W czasie deszczu dzieci się nudzą” z Kabaretu Starszych Panów, „O Panu Tralalińskim” Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima, „Spóźniony słowik” Witolda Lutosławskiego do słów Juliana Tuwima, „Pijane baby” – słowa i muzyka: Kazimierz Czekotowski, „Karuzel” Stanisława Nawrockiego do słów Xeni Żytomirskiej, „Boli mnie głowa” – słowa i muzyka Grażyna Bacewicz, „Parady” Aarona, „Już czas na sen” z Kabaretu Starszych Panów. Wystąpili: Zofia Smolarska – śpiew i prowadzenie, Marta Guzik – pianino, Jagna Jasiewicz – pianino oraz… myszka Tralaliszka i pies detektyw!

Autorką Mokotowskich Salonów Muzycznych jest Zofia Solarska, absolwentka Wiedzy o Teatrze AT, muzyk, instruktorka teatru, autorka projektów animacyjnych, performansów i krótkich form wideo. Ideą projektu Warszawskiego Towarzystwa Scenicznego jest powrót do domowego muzykowania. Stowarzyszenie zapewnia wykonawców (śpiewaczkę i akompaniatora), prowadzenie koncertu i zaplecze organizacyjne. Gospodarz otrzymuje pulę zaproszeń, które może rozdać sąsiadom z bloku, podwórka czy osiedla. Szczególnym adresatem projektu są dzieci i młodzież. Projekt wspiera Dzielnica Mokotów.

Kolejny koncert już 20 grudnia, a poniżej przedstawiamy fotorelację z pierwszego spotkania Mokotowskich Salonów Muzycznych.

 

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.